O NÁS  |  NOVINKY  |  POPIS  PLEMENE  |  KOČKY  |  KOCOUŘI  |  KOŤATA

FOTOGALERIE  |  KONTAKTY  |  ODKAZY  |  KNIHA NÁVŠTĚV

Naše dámy

 

     


     
   tortie and white / želvovinová s bílou       

Moon Trip Jungle
* 22. 8. 2008

Jungle je naše kočička cestovatelka. Přiletěla z velké dálky Vladivostok - Rusko 8000 km, ale cestu zvládla v pořádku. Je to naprosto pohodová číča s krásným něžným pohledem. Hned po příjezdu se skamarádila bez problémů s celou naší kočičí i psí společností.
Já o ní říkám, že je kočičí anděl, protože do naší  smečky přinesla klid a pohodu. Sice se někdy holky trošku pohádají, ale vše je hned zapomenuto.
Jungle už je dospělá holka a zasloužilá mamina, tak se těšíme na další koťátka.

Fotogalerie >>

 

 

     


      
   black and white / černo bílá          

Tyrell Ladybird
* 5. 11. 2009

Beruška je momentálně naše nejmladší kočička z vlastního odchovu. Je to taková povedená, ušatá a chytrá holka, která nezkazí žádnou legraci. Trochu nám aspoň prožene ty líný dospělačky. :-)

Teď už trochu povyrostla a její dvoje naprosto úžasná koťátka nám jen dokazují, že jsme si vybrali vzhledově i povahově opravdu fajn kočičku do chovu.

Převzala už i vládu nad naší smečkou a své vůdcovství dává hrdě najevo.

 

 

Fotogalerie >>

 

 

     

   
     brown tortie / černě želvovinová

Tyrell Da Vinci´s Mona Liza
* 24. 5. 2006

Je to naše madam kočka-šéfová a teď už i zasloužilá mamina a babička. Nikdo jí doma neřekne jinak než "Lízix".  Je to taková střeštěná, kousavá a děsně ukecaná kočka. Taky ji podezíráme, že má předka nějakého vodního živočicha (nejspíš krokodýla), protože jak někde teče voda, musí tam být a koukat na ni. Ale koupání, to je vždy boj na život a na smrt, naštěstí většinou vyhrajeme my :-). Je to šéfka celé naší kočko-psí smečky, prostě vládne všem pevnou tlapkou a pokud není s něčím spokojená, umí to dát patřičně najevo. Jak jí přibývají roky, tak pomalu zklidňuje svou povahu a vládu nad smečkou už předala své dceři Berušce.

Fotogalerie >>

 

 

     

      green eyed white / bílá zelenooká

Tyrell Whitewater Lily
* 10. 5. 2004   -   † 24. 4. 2012

Lily je, vlastně byla naše "růžovka". Byla bílá, ale protože neměla bílé chlupy, jako normální kočky, tak vypadala krásně růžová. Nejraději spala u někoho na polštáři vedle hlavy a samozřejmě na topení a blahem bez sebe byla u někoho pod tričkem, přitisknutá na holé tělo. Její zvláštní vlastností byla chorobná potřeba umývat jinou kočku a to i za cenu použití násilí. Myslím, že kdo se nechtěl nechat mýt, utíkal před ní, co mu tlapky stačily. :-)
Byla s námi celých 8 let a moc jsme ji milovali, bohužel její osud ji od nás nečekaně odvedl do kočičího nebe.

Navždycky nám zůstane v srdci.

Fotogalerie >>

 

 

     

                          black / černá

 

Tyrell Black Velveteen
* 10. 3. 2004

Týna je naše první sphynxí slečna. Byla to láska na první pohled. Když jsme ji poprvé viděli, manžel se do ní zamiloval, ale měla už sbalený baťůžek na letadlo do Francie. Tak jsme čekali, až se narodí u paní chovatelky nějaké nové podobné koťátko. A najednou nám zavolala, že Týna je volná a nikam neletí. Okamžitě jsme ukončili dovolenkové stanování a jeli si pro našeho prvního Sphynxe.
Je to náš nejstarší a nejklidnější mazlík, vždy vše důstojně pozoruje z bezpečné vzdálenosti. Týna je náš mazlík, je kastrovaná a protože čím je starší, tím je raději sama se svým dvounožcem, tak jsme jí dopřáli tento přepych a  bydlí u naší hodné kamarádky, kterou má jen pro sebe.

Fotogalerie >>